ЦСКА размаза Македония Гьорче Петров с 4:0 в реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите и със същия общ резултат се класира напред в турнира. Димитър Бербатов изгледа срещата на стадион "Българска армия", а головете вкараха капитанът Юрген Матай (31), Георги Йомов (61), Лазар Туфегджич (78) и Дюкенс Назон (87). За последните двама попаденията бяха първи с червения екип.

Треньорът Саша Илич избра сред титулярите да започнат Галин Минков, който замени Брадли Де Нойер на левия бек, както и Йоан Бауренски. Последният си партнира с Амос Юга в центъра на терена. Националът Георги Йомов също започна от първата минута, а в офанзивен план действаха Калоян Кръстев, Маурисио Гарсес и Лазар Туфегджич.

"Армейците" имаха инициативата през първата част, а гостите разчита на опасни контраатаки, при една от които още в 5-ата минута Кристиян Стойковски получи извеждащо подаване, но Густаво Бусато излезе и изби силно, намирайки Калоян Кръстев пред наказателното поле. Нападателят не успя да овладее топката и тя му бе отнета. Две минути по-късно Георги Йомов центрира отдясно, но Маурисио Гарсес не успя да засече топката с глава. Гостите отговориха с удар от дистанция на Ермедим Адем, но топката мина покрай десния страничен стълб на вратата на "червените".

В средата на първото полувреме Стойковски получи коридор за удар и шутира от около 20 метра, но топката мина покрай лявата греда. Секунди по-късно грешка в защитата на ЦСКА доведе до топка в краката на Йон Мена Перес, но ударът на колумбиеца бе блокиран.

Натискът на "червените" даде резултат след половин час игра, когато Йомов центрира от корнер вдясно, Маурисио Гарсес надскочи всички и с глава свали топката за Юрген Матей, който с мощен удар реалзиира за 1:0. Три минути след гола Стевковски стреля коварно от пряк свободен удар. Топката тупна пред Бусато, който боксира, а след това се стигна и до корнер. Секунди преди края на полувремето Галин Минков центрира от пряк свободен удар и топката бе свалена в наказателното поле, а Лазар Туфегджич шутира над вратата.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Скоро след подновяването на играта Георги Йомов стреля много неточно от чиста позиция в наказателното поле. След малко повече от час игра обаче Дюкенс Назон се пребори за топката с бранител на гостите и тя стигна до Туфегджич, който веднага изведе Йомов сам срещу вратаря. Българският национал преодоля Християн Стевановски с удар по земята за 2:0. Три минути след това Йомов центрира и Тибо Вион по диагонала вдясно от вратата на гостите.

"Червените" продължиха да доминират и да натискат македонците, а в 77-ата минута Тибо Вион отправи мощен удар от далечна дистанция и вратарят Християн Стевковски се намеси решително, избивайки в корнер. След неговото центриране Маурисио Гарсес игра с глава и прати топката в напречната греда, а Лазар Туфегджич направи добавка за 3:0. Нещата се повториха и в края на срещата. Първо силен удар на Тибо Вион бе избит от Стойковски в корнер, а след центрирането от него се стигна до разбъркване и Дюкенс Назон реализира дебютния си гол с червения екип, оформяйки крайното 4:0.

В следващия кръг ЦСКА очаква победителя от сблъсъка между словения Мура и ирландския Сейнт Патрикс.

ЦСКА - МАКЕДОНИЯ ГЬОРЧЕ ПЕТРОВ 4:0
(в първия мач 0:0, общ резултат 4:0)
1:0 Юрген Матай (31), 2:0 Георги Йомов (61), 3:0 Лазар Туфегджич (78), 4:0 Дюкенс Назон (87)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срeщата.
2 - Удар на Калоян Кръстев е блокиран на границата на наказателното поле на гостите.
4 - Густаво Бусато излезе далеч пред наказателното поле и пресече пас към излизащия сам срещу него Кристиян Стойковски.
7 - Калоян Кръстев центрира, но топката е изчистена пред Маурисио Гарсес и Йоан Бауренски.
9 - Ермедим Едем отправи първия и неточен удар за северномакедонците от далечна дистанция покрай вратата на Бусато.
12 - Лазар Туфегджич отправи неточен удар с глава след центриране от корнер.
18 - Маурисио Гарсес изпадна в положение на засада, но и не достигна топката.
23 - Стойковски получи коридор за удар и стреля от близо 20 метра, но топката мина покрай левия страничен стълб.
24 - Грешка в защитата на ЦСКА доведе до топка в краката на Йон Мена Перес в наказателното поле, но ударът на колумбиеца бе блокиран от защитата.
24 - Йоан Бауренски получи топката на лявото крило, но центрирането му не намери негов съотборник.
27 - Галин Минков центрира право в ръцете на Стевковски, а Калоян Кръстев остана далеч.
31 - ГОООЛ за ЦСКА! След центриране на Георги Йомов от корнер Маурисио Гарсес надскочи всички и с глава свали топката към капитана Юрген Матай, който с мощен удар от близка дистанция вкара за 1:0.
34 - Стойковски шутира от пряк свободен удар и Бусато боксира, а след разбъркване се стигна до корнер.
36 - Галин Минков получи топката на чиста позиция и центрира. Кръстев игра с глава, но не успя да насочи топката добре към противниковата врата.
45 - Галин Минков центрира от пряк свободен удар и топката бе свалена в наказателното поле, а Лазар Туфегджич шутира над вратата.
45 - Край на първата част!
............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Защитата на ЦСКА изби центриране на Перес отдясно
49  - Георги Йомов стреля много неточно от чиста позиция в наказателното поле.
61 - ГОООЛ за ЦСКА! Дюкенс Назон се пребори със защитник за топката и тя стигна до Лазар Туфегджич, който изведе чудесно Георги Йомов сам срещу вратаря, а националът на България вкара за 2:0.
64 - Центриране отдясно на Йомов стигна до Тибо Вион, който стреля по диагонала вдясно от вратата на Македония Гьорче Петров, но топката профуча над вратата.
73 - Тибо Вион отправи два последователни удара и се стигна до корнер пред вратата на македонците.
76 - Иван Турицов центрира и Дюкенс Назон заби топката с глава в земята, след което тя прехвърли вратата.
77 - Тибо Вион нанесе бомбен удар от далечна дистанция и вратарят Стевковски изби в корнер.
78 - ГОООЛ за ЦСКА! Маурисио Гарсес засече центрирането от корнера и прати топката в напречната греда, а след това Лазар Туфегджич направи добавка за 3:0.
81 - Маурисио Гарсес получи топката в наказателното поле и стреля силно над вратата.
86 - Вион с нов топовен удар наказра Стевановски да избива в ъглов удар.
87 - ГОООЛ за ЦСКА! След центрирането на Тибо Вион от корнера топката бе избита от вратарското поле, а на точката на дузпата чакаше Дюкенс Назон, който с много силен удар вкара дебютния си гол за "армейците" и направи резултата 4:0.
90+2 - Край на мача! ЦСКА разби Македония Гьорче Петров с 4:0 и се класира напред в Европа.

ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 19.Иван Турицов, 2.Юрген Матай - К, 4.Мено Кох, 13.Галин Минков (465. Брадли де Нойер), 21.Амос Юга (703. Жеферсон), 20.Йоан Бауренски (4615. Тибо Вион), 11.Лазар Туфегджич , 10.Георги Йомов (658. Станислав Шопов), 27.Маурисио Гарсес, 14.Калоян Кръстев (539. Дюкенс Назон )
Резерви: 25.Димитър Евтимов, 3.Жеферсон, 5.Брадли Де Нойер, 6.Християн Петров, 22.Енес Махмутович, 16.Асен Дончев, 8.Станислав Шопов, 15.Тибо Вион, 9.Дюкенс Назон, 23.Радослав Живков, 29.Росен Маринов
Треньор: Саша Илич

FK Makedonija Gjorče Petrov
МАКЕДОНИЯ ГП: 1.Християн Стевковски, 5.Боян Илиевски (7411. Стефан Лазаревик ), 4.Филип Мисевски, 6.Есмин Личина, 3.Фишник Зука (7433. Християн Пецов), 18.Йон Мена Перес (7422. Аган Абази), 9.Ермедим Адем, 8.Сефер Емини , 23.Филип Алексовски (5919. Емир Скендери), 29.Фахрудин Джурджевич (5920. Ваня Вучевич), 32.Кристиян Стойковски
Резерви: 12.Амирхосеин Хайага, 25.Стефан Тасев, 11.Стефан Лазаревик, 14.Александър Гьоргиески, 15.Мартин Йованович, 16.Петър Обадич, 19. Емир Скендери, 20.Ваня Вучевич, 22.Аган Абази, 24.Адама Самаке, 33.Християн Пецов
Треньор: Мухарем Байрами

Стадион: "Българска армия", София
Съдия: Марсел Бирсан (Румъния)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия