ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Левски победи северномакедонския Шкупи с 2:0 като гост в първа среща от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така "сините" единствени от четирите ни евроучастника се поздравиха с успех тази седмица. Реваншът в София е на 3 август от 20:00 часа.

Мачът бе предшестван от насилие по улиците и арести в Скопие, при които фен на "сините" се озова в болница с прободни рани.

Терен в ужасно състояние посрещна двата отбора, които в първите минути пропуснаха по едно добро положение.

В петата минута Ел Джемили стреля над вратата, а в следващата атака колегата му Пламен Андреев направи подарък на северномакедонците, но те не се възползваха. Стражът опита неуспешно да финтира играч на Шкупи, той му отне топката, но не уцели празната врата.

Първият точен удар в мача бе на сметката на Левски. Кристиан Димитров игра с глава, но вратарят на Шкупи се справи.

Малко повече от десет минути след това подобна ситуация имаше и пред вратата на Левски, а Пламен Андреев улови.

Резултатът бе открит в 30-ата минута след комбинация межди Рикардиньо и Уелтън за 1:0. Минути по-късно Жереми Петрис можеше да удвои след пробив от собственото си наказателно поле, но шутира покрай вратата.

В продължението на първата част домакините пропуснаха втора невероятна възможност, след като Реналдо Сифъс бе изведен на добра позиция, прехвърли Пламен Андреев, но Кристиан Димитров догони топката и я изчисти пред голлинията.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Левски бе по-активният отбор в началото на втората част, но Рикардиньо и Уелтън не успяха да превърнат в гол ударите си към вратата на Шкупи.

След малко повече от час игра съдията спря двубоя за около минута заради напрежение по трибуните, но ситуацията бързо се нормализира.

В следващите минути и двата тима пропуснаха по една възможност, а натискът на домакините се засили.

Николай Костов направи няколко смени, сред които новото попълнение Хасими Фадига, дебютирал за "сините" през този сезон.

В добавеното време на двубоя Роналдо се възползва от центриране от корнер и отблизо се разписа за 2:0. След попадението играчи на Шкупи тръгнаха да атакуват радващите се играчи на Левски, но не се стигна до по-сериозни инциденти.

ШКУПИ - ЛЕВСКИ 0:2
0:1 Уелтън (30'), 0:2 Роналдо (90+4')

По-важното от мача по минути:

0' Ужасяващо състояние на терена на стадион "Тодор Проески"
1' Начало на срещата.
5' Шанс за Левски! Ел Джемили получи топката вляво от вратата и стреля над вратата.
6'  Невероятна грешка на Пламен Андреев едва не доведе до гол във вратата му. Стражът на "сините" не успя да уцели топката при опит да финтира Уалид Хамиди, а той от своя страна не намери опразнената врата с удара си.
9' Рикардиньо с глава намери Ел Джемили, който проби на скорост през центъра. Мароканецът опита пас наляво към Уелтън, който обаче беше пресечен.
16'  Първи точен удар в мача! Кристиан Димитриов се извиси в наказателното поле и игра с глава, но Илязи улови топката.
28'  Чудесна намеса на Пламен Андреев! Михал Пинтер стреля опасно с глава след корнер, но вратарят на "сините" улови.
30'  ГООООЛ за Левски! Рикардиньо се освободи от защитник и я насочи около точната за изпълнение на дузпа, където Уелтън бе сам и се разписа за 1:0.
32'  Нерви на терена! Няколко играчи на двата тима се спречкаха, Кевен от Шкупи и Кристиан Димитров от Левски получават жълти картони.
35'  Жереми Петрис направи пробив от собственото си наказателно поле и стреля, но покрай лявата греда.
45+3'  Какъв пропуск на Шкупи! Реналдо Сифъс бе изведен вдясно от вратата, прехвърли излезлия да го пресрещне Пламен Андреев, но Кристиан Димитров догони топката и я изчисти на сантиметри от голлинияата.
45+4' Кристиан Димитров получава лекарска помощ.
45+5' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
52' Рикардиньо падна в наказателното поле на Шкупи, но реферът даде знак играта да продължи.
53' Отново Рикардиньо шутира, но вратарят на съперника улови.
59' Уелтън получи пас от Андриан Краев, измъкна се защитник и стреля, но не застраши Артан Илязи.
63'  Напрежение по трибуните, съдията спря мача и заплашва да прекрати двубоя. Играта е подновена минута след това.
73' Шанс за Левски! Уелтън стреля, но не затрудни особено вратаря на Шкупи.
75' Опасно центриране към вратата на Левски, Кристиан Димитров се намеси и чисти с глава.
79' Дебют за Левски направи новото попълнение Хасими Фадига.
90+2' Удар с глава към вратата на Шкупи, без проблеми за Артан Илязи.
90+4'  ГОООООЛ за Левски! Роналдо бе най-добре пласиран при корнер и отблизо се разписа за 2:0.
90+6' Край на мача.

Шкупи (Mkd) ШКУПИ: 1. Артан Илязи  – 5. Кристиян Тошевски, 96. Дарко Илиески (82  7. Арбин Воша), 42. Михал Пинтер  – 32. Ангелче Тимовски (55 21. Хамза Рамани ) , 88. Кевен (82  8. Али Адем), 10. Дуду, (66  77. Суад Сахити), 37. Алберт Диене, 22. Марио Ричков – 29. Реналдо Сифъс, 20. Уалид Хамиди (55'  11. Кристиян Трапановски )
Резерви: 92. Андрея Ефремов, 99. Кристиян Ачковски, 78. Алекс Златков, 2. Марио Младеновски, 44. Идриз Османович, 3. Блертон Шейи
Треньор: Джихат Арслан

Левски София (Bul) ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев – 2. Жереми Петрис , 50. Кристиан Димитров , 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами – 5. Келиан ван дер Каап , 8. Андриан Краев - К – 11. Джавад Ел Джемили (79  97. Хасими Фадига) , 27. Асен Митков (56 20. Асен Чандъров) , 17. Уелтън  (79  88. Марин Петков) – 9. Рикардиньо (55'  7. Роналдо )
Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик Габриел-Галчев
Треньор: Николай Костов

Стадион: "Тодор Проески", Скопие
Съдия: Давид Фуксман (Израел)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР