Локомотив (София) записа първа победа за първенство от 27 септември насам, когато надви Славия с 1:0. Днес, в среща от 19 кръг на efbet Лигата, „железничарите“ се наложиха с 2:0 над Арда и сложиха край на серията от девет мача без успех. И двете попадения в двубоя паднаха през първата част.

Матеус Дуарте откри резултата в 16-ата минута, когато с глава се разписа след центриране на Върджил Пинсон. В 33-ата домакините удвоиха при контраатака, при която португалският бек Селсо Рапосо успя да прати топката в мрежата на Иван Караджов.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 63-ата минута Локомотив можеше да стигне до трети гол, но Александров от два метра с глава би право в ръцете на вратаря на Арда. Девет минути по-късно гостите направиха първия си точен удар. Спас Делев намери Румен Руменов, който обаче не успя да затрудни Александър Любенов.

С този успех „червено-черните“ събраха актив от 18 точки, но останаха на 12-о място в класирането. Със същия актив е ЦСКА 1948, който по-късно днес приема Славия. Арда е на девето място с 21 точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) – АРДА 2:0
1:0 Матеус Дуарте (16), 2:0 Селсо Рапосо (33)

Локомотив (София): 24.Александър Любенов, 13.Селсо Рапосо  , 5.Георгиос Кацикас, 6.Пламен Крачунов, 4.Мики Орачев, 26.Красимир Милошев, 22.Владимир Семерджиев (77-2.Стойчо Атанасов ), 89.Матеус Дуарте , 7.Александър Александров (87-10.Валентин Николов), 93.Върджил Пинсон, 58.Октавио (90+1-1.Раел Лолала)
Резерви: 1.Цветомир Витков, 10.Валентин Николов, 15.Лука Иванов, 9.Мохаммед Бухмиди, 11.Раел Лолала, 2.Стойчо Атанасов, 14.Християн Чипев
Треньор: Иван Колев

Арда: 12.Иван Караджов, 8.Милен Желев, 4.Милен Стоев , 18.Слободан Рубежич , 25.Давид Кики, 77.Илия Юруков (61-19.Румен Руменов), 70.Христо Иванов , 17.Иван Коконов (70-29.Георги Атанасов), 10.Светослав Ковачев, 33.Иван Тилев (61-98.Тонислав Йорданов), 9.Спас Делев
Резерви: 36.Васил Симеонов, 11.Александър Георгиев, 19.Румен Руменов, 20.Алтан Якуб, 27.Николай Горанчев, 29.Георги Атанасов, 98.Тонислав Йорданов
Треньор: Славко Матич

София, „Васил Левски“
Съдия: Георги Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия