Локомотив (София) и ЦСКА завършиха при 1:1 в отложена среща от четвъртия кръг на Efbet лига, първа официална за двата отбора през 2022 година.

ЦСКА опита да владее повече топката в началото, но първите опасности създаде Локомотив. "Железничарите" поведоха в 15-ата минута с гол на Симеон Славчев, който за последен път се разписа в родния елит именно срещу ЦСКА през юни 2020 година, но с екипа на Левски (3:3). Полузащитникът получи топката с извеждащ пас и прехвърли Бусато за 1:0.

Само пет минути след това "червените" отвърнаха на удара с идентично попадение, като на върха на атаката се оказа Георги Йомов, който също прехвърли стража на съперника.

ЦСКА опита натиск в края, но Йомов и Жерефсон не успяха да поразят целта. Октавипо пък пропусна да се разпише за Локо минута преди края, но стреля покрай гредата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Втората част започна добре за ЦСКА, а Йомов и Кайседо създадоха напрежение пред вратата на Локомотив.

Между 55-ата и 66-ата минута обаче "железничарите" можеха да стигнат до победата, но два пропуска на Пинсон и невероятно спасяване на Бусато при удар с глава на Симеон Славчев запазиха равенството.

Локомотив остана с човек по-малко в 85-ата минута за втори жълт картон на Селсо Рапосо, а в продължението на мача Бисмарк Чарлс пропусна от страхотна позиция.

ЦСКА изостава на 4 точки зад лидера Лудогорец, след победата на разградчани по-рано днес над Арда (4:0). Локо (София) пък е на 11-о място с 19, колкото има и 10-ия ЦСКА 1948.

ЛОКО (СФ) - ЦСКА 1:1
1:0 Симеон Славчев (15'), 1:1 Георги Йомов (20')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
6' Първа възможност в мача! Димитър Митков получи хубав извеждащ пас отдясно зад гърба на Томас Лам, но в вратарят Густаво Бусато излезе добре и го затвори добре и изби удара му в корнер.
15'  ГООООЛ за Локомотив (София)! Симеон Славчев получи топката на границата на наказателното поле от Октавио и прехвърли излезлия напред Бусато за 1:0.
19' Шанс за ЦСКА! Хубав удар на Георги Йомов, но топката прелита над напречната греда.
20  ГОООЛ за ЦСКА! Георги Йомов успя да изравни резултата с гол, идентичен на този на Локо (София), получавайки топката на метър пред наказателното поле и прехвърли Любенов за 1:1.
35' Хубав удар на Георги Йомов, но отново в ръцете на Любенов.
43' Още един шанс за ЦСКА! Жеферсон опита параболичен удар в далечния ъгъл, но не намери целта.
44'  Невероятна възможност за Локо (София)!!! Грешка на Амос Юга, Октавио се оказа на стрелкова позиция, но шутира покрай гредата.
45+1' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
52'  Чудесно положение за ЦСКА! Георги Йомов стреля опасно, но Любенов пак е на пътя му.
53' Още един шанс за "червените", Кайседо пада на границата на наказателното поле, но има отсъдена засада.
55'  Невероятна възможност и за Локо! Митков към Вирджил Пинсон, но ударът му мина встрани.
64'  Страхотна възможност за Локомотив! Вирджил Пинсон залъга бранител на ЦСКА и стреля от около 11 метра, но над вратата.
66'  ГРЕДА за Локомотив (София)! Още един хубав удар към вратата на ЦСКА! Симеон Славчев опита да преодолее стража на ЦСКА Густаво Бусато с глава, но вратарят се протегна и отби топката в гредата.
81'  Кайседо изскочи на добра позиция и прати топката в мрежата, но има вдигнат флаг за засада.
85'  Втори жълт картон за Селсо Рапосо, Локо (София) остава с човек по-малко!
90+1'  Чудесна възможност за Бисмарк Чарлс, който остана сам срещу Любенов, но не уцели добре топката.
90+4' Край на мача!

Локомотив СофияЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов , 13. Селсо Рапосо , 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас , 2. Стойчо Атанасов  (46'  7. Александър Александров ), 4. Мики Орачев (К), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 8. Симеон Славчев  (82'  22. Владимир Семерджиев), 45. Димитър Митков (88'   9. Илия Димитров), 93. Вирджил Пинсон (90  14. Дейвид Малембана)
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 15. Лука Иванов
Треньор: Иван Колев

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов , 2. Юрген Матай, 29. Томас Лам, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон , 21. Амос Юга (65'  4. Мено Кох) , 8. Греъм Кери (65'  17. Бисмарк Чарлс), 10. Георги Йомов , 9. Жорди Кайседо, 30. Яник Вилдсхут (80'  27. Маурисио Гарсес)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 4. Мено Кох, 7. Йоан Баи, 14. Калоян Кръстев
Треньор: Стойчо Младенов

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия