Локомотив (Пловдив) победи с 3:0 Миньор (Перник) в контрола, играна в Самоков. Головете вкараха Петър Витанов, Кристиан Илич и Кенан Муслимович.

Мачът започна с очакван натиск на "черно-белите", но Лукас Салинас, Георги Минчев и Витанов от удобни позиции не успяха да открият резултата. Последният успя да се разпише в 30-ата минута. Витанов засече с мощен изстрел центрираната топка, наказвайки стража на Миньор Алекс Георгиев - 1:0.

В 43-ата минута "жълто-черните" сгрешиха при изнасянето на топката, Кристиан Илич я отне пред наказателното поле и се разписа с точен удар в горния десен ъгъл - 2:0.

Играчите от Перник се опитаха да променят резултата в началото на второто полувреме, но Андреас Васев и Даниел Гогов направиха пропуски пред вратата на Илко Пиргов.

Бърза контраатака на Локомотив в 67-ата минута завърши с трети гол във вратата на перничани. Вкара го резервата Кенан Муслимович - 3:0.

Треньорът Бруно Акрапович пусна титуляри в контролата каращите проби Крис Гомес и Луан Габриел.

Съставът на Локомотив: 1.Илко Пиргов, 61.Алмейда, 20.Милош Петрович, 91.Крис Гомес, 34.Витанов, 12.Пулиезе, 44.Николай Николаев, 3.Луан Габриел, 15.Салинас, 15.Илич, 88.Георги Минчев