Днешното дерби на 7 кръг на efbet Лигата между Локомотив (Пловдив) и ЦСКА (от 21:00 часа на „Лаута“) може да се каже, че е по-специално за Лукас Салинас и Тиаго Родригес, пише „Тема Спорт“. Оказва се, че двамата често се разписват в двубоите между двата тима.

В последните две срещи от елита между „смърфовете“ и „червените“ те не са пропускали да пронижат противниковата врата. Всичко започна в края на редовната фаза на миналия сезон, когато „черно-белите“ гостуваха на „Армията“ на 14 юни, и се стигна до равенството в 26 кръг на първенството. Тогава Салинас даде аванс на Локомотив (Пловдив) в 4-ата минута, но Тиаго изравни в 83-ата.

На 9 юли Локо (Пловдив) прие ЦСКА на „Лаута“ в мач от плейофите и „червените“ спечелиха с 2:1. Салинас отново откри за „смърфовете“ в 61-ата минута, а 20 по-късно Тиаго Родригес изравни от дузпа. В добавеното време Али Соу донесе победата на гостите.