Локомотив (Пловдив) победи Добруджа с 2:0 в контролна среща, играна в Несебър. Две попадения в рамките на две минути донесоха шести пореден успех за “черно-белите” в проверките. Диниш Алмейда и Димитър Илиев бяха точни за успеха. Това бе последната проверка на лагера в Поморие.

В 8-ата минута Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле, а Лукас Масоеро засече с глава, но прати топката над вратата. Натискът на пловдивчани продължи в следващите минути. В 14-ата минута Дейвид Малембана стреля покрай вратата на Добруджа.

Десетина минути преди почивката Димитър Илиев изведе Бирсент Карагарен, който стреля над вратата. Две минути след почивката „смърфовете“ поведоха. Умарбаев центрира от фаул, а Алмейда с глава вкара за 1:0.

Секунди по-късно Димитър Илиев с прецизен изстрел удвои аванса на „черно-белите“.

В 68-ата минута Илиев стреля от границата на наказателното поле, вратарят на Добруджа обаче спаси. В 83-тата минута Момчил Цветанов пропиля два шанса да направи аванса на Локо Пд още по-убедителен.

До последния съдийски сигнал не се случи нищо интересно и двубоят завърши без промяна в резултата.