Кипърският тенисист Маркос Багдатис се класира за 1/8-финала на олимпийския турнир по тенис. Той надделя над французина Ришар Гаске с 6:4, 6:4. Следващият съперник на световния №45 кипърец ще е победителя от мача между Ярно Нийминен (Финландия) и третия поставен в схемата Анди Мъри (Великобритания).

Мачът на Багдатис с Гаске започна равностойно и до деветия гейм пробиви нямаше. Точно тогава обаче французинът се пропука и кипърецът поведе за 4:5, а след това успя при сервиза да затвори сета. Втората част се разви по идентичен начин. Отново изравнени сили до 4:4, но тогава Гаске допусна нов пробив и представителят на Кипър отново не сгреши при собствен сервис за 6:4.

Мачът продължи 74 минути, като Багдатис завърши с 14 аса и 29 печеливши удара. При Гаске директните точко от сервис бяха 5, а уинърите - 21.

Дъждът в Лондон прекъсна някои други срещи от втория кръг при мъжете. Жо-Вилфред Цонга и Милош Раонич играят се отправиха към съблекалните при резултат 6:3, 3:6, 2:1, а Николай Давиденко и Кей Нишикори прекъснаха двубоя си при 4:4 в първия сет.