Президентът на САЩ Барак Обама благодари на олимпийските отбори за несравнимите емоции това лято. "Не може да има по-добри посланици и представители на САЩ от вас", обърна се държавният глава към спортистите и треньорите от Олимпиадата и Параолимпиадата в Лондон на прием в Белия дом във Вашингтон.

"Подарихте ни едно лято, което няма да забравим никога", продължи Обама. Американските олимпийци спечелиха 104 медала (46 златни, 29 сребърни, 29 бронзови), с което завършиха на първо място в класирането по отличия.

Особено внимание Барак Обама обърна на хегемона в плуването Майкъл Фелпс. Атлетът вече има 22 олимпийски медала, 18 от тях златни, което го превърна в най-успелия състезател в историята на Игрите. Президентът на САЩ призна, че е вдъхновен от него и в бъдеще ще се постарае да полага повече усилия за коремната си преса.