Бразилия продължава похода към първата си олимпийска титла на футбол, след като се класира на полуфиналите на игрите в Лондон след труден успех с 3:2 над Хондурас в Нюкасъл.

Марио Мартинес изненада топ фаворита с гол в 13-ата минута, но след половин час игра Хондурас остана с човек по-малко заради двата жълти картона в рамките на една минута на Вилмер Крисанто.

Пет минути по-късно Леандро Дамиао излавни и всички очакваха убедителен успех на бразилците. Роджър Еспиноса обаче отново даде аванс на тима си в 48-ата минута. Тази преднина не се завържа дълго, тъй като три минути по-късно бразилците получиха дузпа, която Неймар превърна в гол.

В 59-ата минута Дамиао вкара второто си попадение в мача, а хондурасците не намериха сили да отговорят. Те завършиха мача с 9 души, след като Еспиноса беше изгонен за втори жълт картон в добавеното време.

Съперник на Бразилия на полуфиналите ще бъде победителят от мача между Великобритания и Южна Корея.