Великобритания спечели бронзовите медали в женския турнир по хокей на трева, след като се наложи с 3:1 над Нова Зеландия. Мачът се играе предимно в центъра на терана, а всички попадения дойдоха след наказателни корнери.

Британките контролираха мача, но създадоха малко игрови положения за гол и пропуснаха два наказателни корнера през първото полувреме. Това позволи на Нова Зеландия да облекчи натиска върху себе си.

“Кивитата” взеха ранна инициатива през второто полувреме и удариха гредата още в първата минута. Британките обаче си възвърнаха контрола върху играта и търсеха начин да се възползват от силното си изпълнение на наказателен корнер.

Тази тактика се отплати в 45-ата минута, когато Алекс Дансън отклони подаване на капитанката Кейт Уолш за петия си гол в турнира. Криста Кулън вкара в 59-ата минута, а Сара Томас се разписа четири минути по-късно. Две минути преди края Нова Зеландия, чието предишно най-добро класиране на Олимпиада беше шесто място, върна едно попадение.

По-късно тази вечер Холандия играе срещу световния шампион Аржентина в мач за златните олимпийски медали.