Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Роджър Фередер продължава акцията си към златен медал от Олимпиадата на сингъл. Швейцарецът спечели епичен полуфинал срещу Хуан Мартин дел Потро, след като се наложи с 3:6, 7:6, 19:17.

Срещата продължи 4:26 минути, а Федерер за първи път в кариерата си ще играе на финал на олимпийски игри на сингъл. Той има златен медал на двойки от Пекин 2008, след като триумфира в дует със Станислав Вавринка.

Федерер направи само два пробива в мача, като и двата бяха през третия сет. Първият беше за 10:9, но Дел Потро отговори и спечели гейм на нула при сервис на швейцареца. Аржентинецът обаче не успя да върне пробива на Федерер за 18:17 и загуби епичната битка с титулувания си съперник.

На финала Роджър Федерер ще играе с победителя от другия полуфинал, където един срещу друг ще се изправят британецът Анди Мъри и Новак Джокович от Сърбия.