Новата европейска сила в женския футбол Франция се класира за полуфиналите на олимпийските игри в Лондон, след като се наложи с 2:1 над Швеция на “Хемпдън Парк”.

Двубоят беше повторение на мача за третото място от световното първенство преди години, когато французойките отстъпиха. Сега тимът на Бруно Бини отново се оказа догонващ в резултата в 18-ата минута, когато Нила Фишер откри за Швеция.

Обратът обаче беше извършен още през първото полувреме, а попаденията за Франция бяха реализирани от двойката централни защитнички. Лора Жорж изравни в 29-ата минута, а Уенди Ренар реализира победното попадение 10 минути по-късно.

Съперник на Франция на финала ще бъде победителят от срещата между световните шампионки от Япония и фаворитът за олимпийската титла Бразилия.