Баскетболистите на Русия победиха Испания със 77:74 в изключително драматичен двубой от група “Б” на олимпийския турнир в Лондон. Двубоя бе решен в последните 18 секунди, когато Мозгов замалко да счупи коша с мощна забивка и даде преднина на своите с 2 точки. При последвалата атака на Испания бе отсъден фаул, но Пау Гасол пропусна един от двата изстрела. 4 секунди преди края Лул извърши нарушение срещу Фридзон, който реализира един от наказателните удари за да оформи крайния резултат.

Самият двубой започна много добре за Испания, които след първата четвъртина имаха преднина от 17 точки – 28:11. До полувремето Русия се стегна и намали разликата до 8 точки, а през втората част “сборная” дръпна в резултата. 10 минути преди края на мача Русия вече имаше преднина от 3 точки. Последната четвърт бе напълно равностойна и завърши при резултат 21:21, с което разликата от 3 точки се запази и победата отиде в ръцете на Русия – 77:74.

Най-резултатен за победителите бе Фридзон с 24 точки, а по 12 добавиха Мозгов и Хряпа. За Испания най-много точки реализира Пау Гасол - 20.

Русия е лидер в група “Б” с 4 победи от 4 мача, следвана от Испания с 3 победи и една загуба.