Канада се класира за четвъртфиналите на женския олимпийски турнир по футбол, който се провежда в Лондон, след като достигна до равенството 2:2 с Швеция. След него тимът зае трето място в група група "F" и се класира за следващата фаза като благодарение на правилото за класиране на два трети тима напред.

Скандинавките поведоха първи в резултата на стадион "Сейнт Джеймсис Парк" с 2:0 с ранни голове на Мари Хамарстрьом и София Якобсон в разстояние на само две минути. След това канадките се върнаха в мача с попадение на нападателката Мелиса Танкреди върна едно попадение, а шест минути преди края отново тя изравни резултата.

Швеция зае първо място в крайното класиране на групата. Втори са Япония, която завърши наравно 0:0 с Южна Африка. Азиатките също продължават в следващата фаза.