Баскетболният отбор на САЩ постигна четвърта поредна победа в група А от олимпийския турнир на Игрите в Лондон, след като се наложи над Литва с 99:94. Победата осигури първото място в крайното класиране в групата на американците, докато Литва се нуждае от задължителна победа над Тунис в последния кръг, за да търси продължаване напред. САЩ играе срещу Аржентина в последния мач от група А.

САЩ водеше с няколко точки в по-голяма част от срещата, но в края на първото полувреме разликата бе намалена значително. Малко след началото на третата четвъртина Литва дори поведе в резултата с точка 56:55. Американците все пак демонстрираха доста по-стабилна защита през второто полувреме, благодарение на което успяваха да поддържах крехък аванс.

За Литва Линас Клейза завърши с 25 точки, Мартинас Поциус добави 14 точки, седем борби и шест асистенции. ЛеБрон Джеймс завърши с 20 точки за САЩ, Кевин Дюрант с 16, а Дерон Уилямс реализира 12.