Националният тим на САЩ по баскетбол за жени очаквано стартира участието си на олимпийския турнир в Лондон с убедителна победа. Американките се разправиха с Хърватия с 25 точки разлика - 81:56. Двата тима имаха проблеми с реализирането през първата част, в която отбелязаха общо 15 точки - 11:4 в полза на САЩ. През вторите 10 минути хърватките се активизираха и след 20:24 намалиха изоставането си на три точки - 31:28 на полувремето. След почивката американките се развихриха и взеха третата четвърт с 22:19, влизайки в заключителните 10 минути с аванс от шест точки - 53:47.

През последната част САЩ демонстрира класата си и след 28:9 заслужено спечели с 81:56. Тина Чарлз бе най-резултатна за тима с 14 точки, а към тях добави 10 борби, оформяйки своя "дабъл-дабъл". Ейнджъл Маккорти остана с 13 точки, а голямата звезда на янките - Кендис Паркър се отчете с 11 точки. Йелена Ивезич вкара 22 точки за Хърватия, а Мария Вршалко остана с 19. С убедителния си успех САЩ оглави класирането в Група А на олимпийския турнир при дамите./БЛИЦ