Нападателят Неймар очаква Бразилия да спечели олимпийския турнир по футбол в Лондон през лятото. Това ще бъде перфектната репетиция за "селесао" преди Мондиал 2014, когато страната от Южна Америка ще бъде домакин, категоричен е младият голмайстор. Бразилия има пет световни титли, но няма нито едно олимпийското злато.

"Ако спечелим този турнир, това ще покаже, че сме на правилен път преди световното първенство след две години. Има много големи очаквания към нас. Всички казват, че трябва да спечелим златен медал. Никога не сме били първи на олимпийски игри. Имаме шанс да влезем в историята", заяви 20-годишният Неймар, който е водещ голмайстор на клубния си отбор Сантос.

Бразилският национал добави, че желанието му е да остане в досегашния си клуб, защото все още не е готов за трансфер в Европа. На олимпийския турнир по футбол Бразилия е в група с Египет, Нова Зеландия и Беларус.