Ханбалистките на Норвегия, които са олимпийски и световни шампионки, победиха трудно Дания с 24:23 в мач от четвърти кръг на Група „B” и се класираха за 1/4-финалите на Олимпиадата в Лондон.

Норвежките стигнаха до успеха с попадение на Каролине Брейванг 12 секунди преди края. Хайди Локе беше най-резултатна за победителките с 6 гола. Ан-Грете Норгдаард се разписа 9 пъти за Дания, но след третата си поредна загуба на турнира отборът загуби шансове за класиране напред.

Освен Норвегия, за четвъртфиналите преди последните срещи в групата се класираха Франция, Южна Корея и Испания. Преди последния кръг в класирането води Франция със 7 точки, следвана от Норвегия, Южна Корея и Испания с по 5 точки. Дания има 2, а Швеция е без актив, като и двата тима отпадат от надпреварата.