Отборите на САЩ и Великобритания си осигуриха участие на осминафиналите на турнира по футбол при жените на Олимпийските игри. В група Е британките разгромиха Камерун с 3:0 и заедно с Бразилия имат по 6 точки от два мача. Нова Зеландия и Камерун ще спорят за 3-ото място, но е малко вероятно който и да е от тях да продължи напред само с 3 точки.

Втора победа в два мача постигна и фаворитът САЩ, този път с 3:0 срещу Колумбия. Олимпийските шампионки от Пекин откриха резултата чрез Мегън Рапино в 33-ата минута. След попадението тя бръкна в чорапа си и извади оттам съобщение за рождения ден на контузената си съотборничка Али Крийгър, която навърши 28 години. Аби Уомбач удвои аванса на американките в 74-ата минута, а Карли Лойд фиксира крайното 3:0 три минути по-късно.

Турнир по футбол за жени от Олимпийските игри, втори срещи в предварителните групи:

Група E в Кардиф:
Нова Зеландия - Бразилия 0:1
Великобритания - Kaмерун 3:0

Класиране: 1.Бразилия 6 т., 2. Великобритания 6 т., 3. Нова Зеландия 0 т., 4. Kaмерун 0 т.