САЩ продължава успешната защита на олимпийската си титла в женския футбол, след като победи Нова Зеландия с 2:0 и се класира за полуфиналите на игрите в Лондон.

Американките бяха считани за абсолютен фаворит в двубоя в Нюкасъл, но Нова Зеландия също имаше своти шансове, които бяха олицетворени от опасен удар на Кейти Хойл още в 9-ата минута, който мина встрани от вратата на Хоуп Соло.

След това последваха пропуски на американките от страна на Морган и капитанката Аби Уомбах. Двете обаче се реваншираха в 27-ата минута, когато Морган финтира Ребека Смит отляво и асистира за попадението на Уомбах.

Тимът на норвежката треньорка Пиа Сундхаге гарантира участието си на полуфиналите три минути преди края, когато Сидни Льору простреля новозеландската вратарка Биндън с неспасяем удар. В спор за място на финала американките ще играят с победителя от мача между Великобритания и Канада.