Баскетболният олимпийски тим на САЩ разби като гост Испания със 100:78 в последната си контрола преди Игрите в Лондон от 27 юли до 12 август. Двубоят се игра в „Палау Сан Жорди” в Барселона и бе мач №200 за Хуан Карлос Наваро с екипа на Испания.

Срещата започна равностойни и испанците поведоха с 23:21 след първата част. На почивката обаче домакините изостваха с 40:48 след страхотна серия на американците във втората част. Кармело Антъни правеше каквото си поиска със защитата на иберийците и на полувремето имаше в актива си 23 точки.

“Янките” спечелиха третата част с 20:26, а четвъртата с 18:26, с което си гарантираха крайния успех с 22 точки разлика в най-престижната си контрола преди олимпийския баскетболен турнир.

Кармело Антъни завърши с 27 точки за едва 24 минути на терена. Леброн Джеймс се отчете с 25 точки, 8 асистенции и 5 откраднати топки, а Кевин Дюрант остана с 13 точки и 8 борби.

За Испания Пау Гасол вкара 19 точки, Серж Ибака остана със 16 пункта и 2 чадъра, а Хуан Карлос Наваро се отчете с 11 точки в юбилейния си мач.