САЩ спечели женския футболен турнир на Олимпиадата в Лондон и грабна златните медали, след като във финала надигра Япония с 2:1. Това е трета поредна олимпийска титла за американките.

Още в самото начало американките взеха инциативата и в 8-ата минута поведоха с гол на Карли Лойд за 1:0. До края на полувремето японките не успяха да отговорят и резултатът остана непроменен.

След почивката в 54-ата минута Карло Лойд вкара втория си гол в мача и общо четвърти в турнира за 2:0. Япония се вдигна на щурм и успя да се върне в мача с попадение на Юки Огими в 63-ата минута за 2:1. До края на мача обаче азиатките така и не успяха да изравнят резултата и да докарат мача до продължения.

Така САЩ спечели златните медали, а за Япония останаха сребърните. По-рано през деня в мача за третото място Канада победи Франция с 1:0 и взе бронзовите медали.

САЩ – Япония 2:1
1:0 Карли Лойд (8), 2:0 Карли Лойд (54), 2:1 Юки Огими (63)