Олимпийският шампион САЩ започна защитата на титлата с победа. Американките обърнаха Франция за усреха с 4:2 в мач от Група “G” на олимпийските игри в Лондон, след като изоставаха с два гола след 15 минути игра.

Гаетан Тини откри резултата в 12-ата минута, а две минути по-късно Мари-Лор Делие удвои. В 19-ата минута ветеранката Аби Уомбах върна едно попадение за САЩ, а Алекс Морган изравни в 32-ата.

Футболистките на САЩ извоюваха победата в първите 20 минути на втората част. Карли Лойд даде аванс на американките в 56-ата минута, а десет минути по-късно Алекс Морган на празна врата узакони успеха на тима си с второто си попадение в срещата.

В другия мач от групата по-късно днес Колумбия среща КНДР. САЩ играе финал, откакто женският футбол е част от програмата на олимпийските игри. Американките имат три златни медала (1996, 2004 и 2008) и един сребърен медал (2000).