Българската състезателка по художествена гимнастика Силвия Митева заема шесто място след първите два уреда на турнира от Игрите в Лондон. Българката събра общо 55.500 точки от двете ротации.

26-годишната Силвия получи оценка 27.700 след изпълнението си с обръч на музиката "Принца на Персия" от "Бързи и яростни", като съдиите й дадоха оценки 9.000 за трудност, 9.400 за артистичност и 9.300 за изпълнение. Само рускинята Дария Дмитриева успя да запише по-висок резултат от нашето момиче след първата ротация.

За изпълнението си с топка на фона на песента "Карузо" на Лучио Дала Митева получи 27.800 точки.

Първа във временното класиране рускинята Дария Дмитриева с резултат 57.800, а втора e oлимпийската шампионка от Пекин 2008 година Евгения Канаева с 57.625 точки. Третото място заема Любов Чаркашина от Беларус (56.450).

Утре от 14:00 часа започват изпълненията на другите два уреда, а Митева ще започне първа на бухалки. За финала в събота се класират най-добрите 10 гимнастички.