В невероятна драма се превърна вторият полуфинал от футболния турнир на олимпиадата в Лондон. САЩ победи Канада с 4:3 след продължения и се класира за финала. В спор за трофея янките ще срещнат Япония, която победи по-рано Франция с 2:1.

Американките и канадките изиграха уникален мач с непрекъсната гонитба в резултата. Синклер откри за “кленовите листа” в 22-ата минута, но Меган Рапиньо изравни в 54-ата с фамозно изпълнение директно от корнер! Отново Сиклер (67) изведе своите напред в резултат, и отново Рапиньо (70) възстанови равенството – 2:2. Неудържимата Кристин Синклер скоро след това използва гаф на защитата и вратарката на съперника Хоуп Соло и вкара за 3:2. Аби Уамбах в 80-ата минута изравни от дузпа – 3:3, за да се стигне до продължения. Почти до края им гол не падна. Чак в 3-ата минута на добавеното време Алекс Морган се разписа и донесе нечовешката радост за САЩ – 4:3!