Световният шампион Япония отстрани големия фаворит Бразилия на полуфиналите на женския футболен турнир в Лондон, след като се наложи с 2:0 в двубоя, игран в Кардиф.

Юги Оджими откри резултата в 27-атна минута, а Шинобу Оно гарантира на азиатките участие на полуфиналите с попадението си в 73-ата минута.

Поражението означава, че бразилките отпадата на втори пореден голям турнир на четвъртфиналите. “Селесао” беше елиминиран от САЩ след дузпи на световното първентство в Германия през 2011 г.

Бразилия няма олимпийска титла във футбола не само при жените, но и при мъжете. На последните две Олимпиади – Атина 2004 и Пекин 2008, “селесао” взимаше сребърните медали при дамите, а в предходните две – Аталанта 1996 и Сидни 2000, завършваше на четвърто място.

За място на финала Япония ще играе срещу Франция, която по-рано днес се наложи над Швеция с 2:1.