Лудогорец II победи столичния Септември с 2:0 в двубой от 13-ия кръг на Втора лига. Димитър Митков откри в 9-ата минута, отново той от дузпа увеличи преднината на домакините в 80-ата.

Успехът е още по-ценен за младите „орли“, тъй като днес играха без девет от играчите си, които са заразени с корoнавирус. Именно поради тази причина бяха вкарани в отбора момчета от тима до 17 години, които се представиха на доста високо ниво. По този начин Лудогорец II, който играе единствено с млади момчета, затвърди позицията си и силните игри във Втора лига.

Лудогорец тръгна активно в мача и още във втората минута Чукалов стреля опасно, но гол нямаше. В 8-ата минута Стефанов отправи добър удар, Николай Банков спаси.

Само минута по-късно Димитър Митков откри резултата в полза на "орлите" след асистенция на Найденов.

В 29-ата минута отново Чукалов пробва мерника си, но пак не сполучи. Шест минути по-късно Йорданов шутира към вратата на Банков, но топката не намери целта. До почивката домакините имаха няколко възможности да реализират нов гол, но отбраната на столичния тим се справи и не позволи това да се случи.

През втората част отново удар на Йорданов в 50-ата минута накара Банков да се намесва успешно. Пет минути по-късно удар на Александър Тодоров беше спасен от вратаря на "орлите" Русанов.

Отново Димитър Митков направи резултата 2:0 с гол от дузпа в 80-ата минута на срещата.

След този успех Лудогорец II се изкачи до четвъртото място в класирането с актив от 22 точки, а Септември е шести с 21.

Лудогорец II - Септември (София) 2:0
1:0 Димитър Митков (9), 2:0 Димитър Митков (80-дузпа)

Лудогорец II: Русанов, Будинов, Чукалов, Генчев, Дост, Димитров, Илиев, Йорданов, Стефанов, Найденов, Митков

Септември (София): Банков, Георгиев, Тодоров, Грънчов, Стоянов, Пешов, Илиевски, Ачков, Мечев, Александров, Гаврилов

ВТОРА ЛИГА - 13 КРЪГ

6 ноември 2020 г. (петък), 14:30 часа
Локомотив (София) - Хебър (Пазарджик) 1:3
0:1 Тодор Чаворски (5), 1:1 Наско Милев (42), 1:2 Тодор Чаворски (51), 1:3 Жак Пехливанов (75)

7 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Спортист (Своге) - Созопол 1:0
1:0 Йордан Апостолов (76)

Локомотив (Горна Оряховица) - Септември (Симитли) 3:0
1:0 Владислав Мирчев (38), 2:0 Джунейт Яшар (65), 3:0 Даниел Стоянов (70)

8 ноември 2020 г. (неделя), 14:30 часа
Нефтохимик (Бургас) - Янтра (Габрово) 1:1
1:0 Цветомир Цонков (50), 1:1 Християн Кожухаров (90+5)