Лудогорец II победи с 3:1 Спартак Плевен като гост в последната среща от 21-ия кръг на Втора лига. Двубоят се игра на стадион "Г. С. Раковски" в Севлиево. "Орлите" се върнаха към победите, след като не спечелиха последните си две срещи (1:1 със Струмска слава и 0:2 срещу ЦСКА 1948 II).

Дубълът на Лудогорец поведе в резултата в 21-ата минута, след като Методий Стефанов се разписа във вратата на Станислав Антонов.

В продълженията на първото полувреме вторият отбор на Лудогорец стигна до още един гол. 22-годишният полузащитник на "орлите" Хюсеин Кельовлуев удвои преднината на гостите.

Митко Русинов върна едно попадение в началото на второто полувреме. В 47-ата минута халфът намали на 1:2

Димитър Илиев отново покачи преднината на "орлите" на два гола, след като се разписа в 70-ата минута.

Беласица (Петрич) - Монтана 1:2
0:1 Антон Карачанаков (56), 0:2 Антон Карачанаков (69-дузпа), 1:2 Симеон Бояджиев (75-дузпа)

4 март 2023 г., събота, 15:30 часа
Дунав - Созопол 2:2
1:0 Йордан Димитров (12), 1:1 Галин Димов (29), 1:2 Йохан Н`зи (80), 2:2 Мирослав Будинов (86)

Струмска слава (Радомир) - Добруджа 0:2
0:1 Денис Динев (45+3), 0:2 Андриан Димитров (87)

ЦСКА 1948 II - Крумовград 2:0
1:0 Светослав Диков (2), 2:0 Преслав Антонов (63-дузпа)

5 март 2023 г. (неделя), 15:30 часа
Литекс (Ловеч) - Янтра (Габрово) 0:2
0:1 Тодор Чаворски (47), 0:2 Иван Василев (53)

Миньор (Перник) - Ботев II (Пловдив)  3:0
1:0 Софиан Диа (61), 2:0 Григор Долапчиев (63), 3:0 Григор Долапчиев (74)

Спортист (Своге) - Витоша (Бистрица) 1:0

1:0 Георги Николов (38)

Спартак (Плевен) - Лудогорец 1945 II (Разград) 1:3
0:1 Методий Стефанов 21', 0:2 Хюсеин Кельовлуев 45', 1:2 Митко Русинов 47', 1:3 Димитър Илиев 70'