Лудогорец победи с минималното 1:0 Славия като гост в отложен мач от втория кръг на efbet Лига. Единственото попадение падна през първата част в 30-ата минута дело на Рик Джонатан.

През първото полувреме двата отбора си размениха по един удар до 25-ата минута, но без да сериозни затрунения за вратарите.

В 30-ата дойде гола за Лудогорец. Тогава Рик Джонатан получи топката и със страхотен шут от границата на наказателното поле реализира за 1:0.

След почивката футболистите на Славия започнаха по-активно и създадоха няколко положения, но без успех.

В самия край Спас Делев центрира към Диниш Алмейда, но Куентийн Зеедорф със сетни усилия изчисти пред голлинията на "белите".

По този начин Лудогорец се изкачи на първо място за първи път от началото на сезона. В класирането разградчани делят лидерството с Левски с 19 точки, но по-добрите показатели им помага те да са първи. Славия от своя страна се смъкна до 11-ата позиция с 8 пункта и вече четири мача нямат победа.

В следващия си мач Лудогорец приема Локомотив София, докато "белите" са домакини на Левски в най-старото столично дерби.

Славия - Лудогорец 0:1
Рик Джонатан 0:1 (30')

Най-интересното по минути:
1 - Начало на мача!
15 - Удар от движения на Квадво Дуа беше спасен от Светослав Вуцов.
25 - Националът на Мартиника Карл Фабиен от Славия пое отляво и шутира силно с левия крак, но топката не намери очертанията на лудогорската врата.
30 - ГОЛ! Лудогорец повежда след страхотен гол от далечна дистанция на Рик Джонатан.
-----------------------------------------------
46 - Старт на второ полувреме!
50 - Карл Фабиен надигра вдясно Дени Групер и стреля по диагонала, но не намери очертанията на вратата на съперника.
51 - Лудогорец разигра отлично, а Рик Джонатан стреля от подобна ситуация, след която вкара откриващия гол, ала този път не отправи точен удар.
59 - Карл Фабиен даде пас по земя към Галин Иванов. Опитният халф на Славия не се посвени да шутира и след рикошет в тялото на Дуарте топката стана опасна за Серджио Падт, но нидерландският страж отрази с тялото си.
72 - Спас Делев центрира добре от корнер към Чочев, който опита удар с глава, но продължи назад за Оливие Вердон, чийто удар с десния крак не беше точен.
90 - Спас Делев пласира поредно отличен пас от корнер към Диниш Алмейда, който отправи добър удар с глава, но Куентийн Зеедорф пред голлинията на Славия изчисти. Последва мощен удар на Ерик Маркус, но той профуча над напречната греда на Вуцов.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев - 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев - 33. Галин Иванов(К), 11. Карл Фабиен, 7. Денислав Александров - 9. Цветелин Чунчуков

Резерви: 12. Николай Кръстев, 77. Емил Стоев, 22. Куентин Зеедорф, 55. Любомир Костов, 14. Роберто Райчев, 17. Васил Гълъбинов, 18. Кристиян Балов

Старши треньор: Златомир Загорчич

Лудогорец: 1. Серджио Падт (K) - 17. Сон, 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер - 18. Ивайло Чочев, 20. Агибу Камара - 7. Рик Джонатан, 23. Дерой Дуарте, 11. Кайо Видал - 9. Квадво Дуа

Резерви: 39. Хендрик Бонман, 5. Георги Терзиев, 12. Руан Круз, 15. Едвин Куртулуш, 19. Георги Русев, 30. Педро Нареси, 77. Ерик Маркус, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев

Старши треньор: Захари Сираков

Жълти картони: Иван Минчев, Виктор Генев, Дирой Дуарте, Любомир Костов, Венцислав Керчев