Монтана и Пирин не се победиха в дербито на Втора лига, завършвайки 1:1 на стадион "Огоста". Първото попадение в срещата реализира Димитър Буров, който се разписа от дузпа в 19-ата минута на двубоя. В самия край на срещата капитанът на гостите Александър Дюлгеров изравни, оформяйки крайният резултат. През по-голямата част от мача "сините" контролираха събитията на терена, но не успяха да преодолеят лидера на групата.

Малцината зрители обаче не останаха особено очаровани от продукцията, като в един момент дори телевизията, излъчваща срещата Диема Спорт показа как двама привърженика на домакините са в сладка дрямка. Това определено предизвика реакции и в социалните мрежи, а за ситуацията ще се говори с дни.

Най-чистата възможност за гол през първото полувреме падна в 19-ата минута. Тогава 38-годипният ветеран на благоевградчани Николай Бодуров игра с ръка в наказателното поле. Впоследствие главният съдия посочи бялата точка, а Димитър Буров не сбърка от 11-те метра, за да даден аванс на своя тим.

Втората част започна отново в половината на гостите, където се случваха предимно нещата по тревното покритие. Все пак в края на срещата Пирин успя да изравни резултата. Точен за "орлетата" бе Александър Дюлгеров, който се възползва от свалена топка и с хубав изтрел не остави шанс на иначе вездесъщия Васил Симеонов.

С равенството днес Монтана записва актив от 26 точки, с които остава на четири от първия Пирин, който е с 30 пункта.