Марк Маркес спечели състезанието в Аржентина от втория кръг на шампионата в MotoGP. Това бе неговият втори успех на тази писта след победата през 2014 г. Състезанието бе съкратено на 20 обиклки, а пилотите сменяха своите мотори в средата на дистанцията, поради проблеми с гумите.

В шестата обиколка водачът в генералното класиране Хорхе Лоренсо последва примера на други състезатели и падна в завой номер 1.

Маркес и Роси се захапаха до края, но Марк успя много бързо да смени своя мотор, след което за 3 обиколки натрупа аванс от над 5 секунди пред Роси. Италианецът в крайна сметка завърши втори, а трети остана Дани Педроса.

Маркес вече води в генералното класиране с 41 точки, Роси е втори с 33, а Педроса излезе трети с 27. Хорхе Лоренсо с 25 заема четвъртата позиция.