Българският пилот Никола Цолов влезе в челото на класирането на петия кръг от шампионата Еврокупа-3 на пистата „Херес” в Испания. Това е нов шампионат, стартирал този сезон, с Ф3 автомобили, който се използва за преход на пилотите от Формула 4 към Формула 3.

Цолов, който този сезон дебютира във Формула 3, получи покана от един от отборите в новия шампионат – GRS, да гостува този уикенд и в първите две свободни тренировки записа трето и второ място.

Във втората тренировка Никола беше дълго време начело, но в самия край беше изпреварен от лидера в класирането след първите 4 кръга Естебан Масон.

Миналата година в испанската Формула 4 Цолов записа две победи от три старта на „Херес" и познава трасето, на което се състезава този уикенд.