Всичко за Евро 2024 с БЛИЦ – ТУК!

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши шести в основното състезание в Барселона - пети кръг от сезона във Формула 3. Родният талант стартира трети и запази тази позиция до началото на петата обиколка на пистата "Каталуния", когато беше изпреварен от Люк Браунинг.

Цолов задържа четвъртото място до последните обиколки на състезанието с дължина 25 тура. Българинът на няколко пъти се доближи до Браунинг, но не успя да си върне третата позиция.

В края на състезанието Цолов беше атакуван и от Леонардо Форнароли и Оливър Гьоте и отстъпи на шесто място, което обаче успя да защити в края от атаките на Лорънс ван Хьопен и Алекс Дън.

Днес Цолов записа петото си завършване в зоната на точките във Формула 3, като този сезон вече има и победа - в Монако.

Вчера Българския лъв завърши 13-и в спринта в Барселона, а с осемте точки от днес вече има 25 в актива си и заема 12-ото място в генералното класиране.