Джордж Ръсел с Мерцедес няма да може да се похвали с две победи през настоящия сезон във Формула 1. Причина за това е, че британецът е дисквалифициран от ГП на Белгия заради по-лека тежест на неговия болид.

По този начин стюардите присъждат победата към другия пилот на "сребърните стрели" Люис Хамилтън, който финишира на малко под секунда зад Ръсел. Освен това всички останали състезатели ще минат с позиция напред.

В хода на надпреварата Ръсел направи само едно спиране в бокса за смяна на гуми, а в последните обиколки успя да защити първото място.

На кантара след финала колата на Ръсел е била с тегло 796,5 след източването на горивото, което е с 1,5 килограма по-малко от минимума 798. Установеното от техническите комисари веднага е било докладвано на стюардите, които поискаха обяснение от Мерцедес, а след това наказаха Ръсел.

Така победата е под номер 105 в кариерата за Люис Хамилтън.