16-годишната корейката Хьоджин Бан изравни олимпийски рекорд и спечели златния медал в дисциплината 10 метра въздушна пушка жени от турнира по спортна стрелба в Париж. По този начин Южна Корея изравни Япония на върха в класирането по медали, като и двете страни имат по четири титли.

Това е второ злато за корейската делегация в турнира по спортна стрелба. Титлата на 10 метра въздушна пушка за жени е и стотно златно отличие за Южна Корея на летни Олимпийски игри.

Хьоджин Бан спечели престрелката срещу китайката Ютинг Хуан с 10,4 на 10,3 точки, след като и двете завършиха с резултат 251,8 в редовните опити. Това е изравнен олимпийски рекорд от Токио 2020, записан от друга китайска състезателка - Ян Цян.

Одри Гониа спечели бронза и така швейцарците завършиха трети на 10 метра въздушна пушка жени на втора поредна Олимпиада. В Токио на почетната стълбичка се качи Ника Кристен.