Световната вицешампионка Кайлия Немур от Алжир спечели титлата на смесена успоредка при жените на турнира по спортна гимнастика на Олимпийските игри в Париж.

17-годишната Немур, която е родена във Франция, изпълни много силно съчетанието си и получи оценка от 15.700 точки. Така тя донесе първо злато за Алжир от Игрите във френската столица.

Немур участва и на финала на индивидуалния многобой при жените в Париж, където се нареди на пето място.

Втора се класира световната шампионка от 2023-а Циюан Цю (Китай) с 15.500 точки.

Бронзовата медалистка в многобоя и на този уред от преди три години Суниса Лий (САЩ) отново е трета с 14.800 точки. За нея това е трети медал от Париж след титлата в многобоя и двете трети места. Тя вече има общо шест отличия от олимпийски игри в кариерата си.

Защитаващата титлата си от Токио 2020 Нина Дервел (Белгия) остана четвърта с 14.766 точки.