Рами Киуан се справи по блестящ начин и във втория си мач на Олимпиадата и победи Шанън Дейви от Австралия в осминафинален двубой от категория до 71 кг.

Двамата се захапаха от самото начало и си размениха по няколко удара. Към края на рунда Киуан пое инициативата и предприе по-смели атаки, което беше отразено и от съдиите.

През втората част европейският шампион Киуан продължи с добрата си стратегия и използването на ляв прав, докато австралиецът нямаше отговор на това действие.

В решаващия трети рунд родният представител държеше добро темпо и не позволяваше на съперника да го докосне.

Така след единодушно съдийско решение Киуан се поздрави с крайния успех и се класира за четвъртфиналите.

Там българинът ще се бие с победителя от двубоя между Омари Джоунс (САЩ) и Кан Чиа Вей (Тайван). Мачът ще се играе на 3 август от 16:02 часа.