Бившата българска националка Елизабет Оморегие вкара четири гола за победата на женския отбор на Словения с 30:23 (14:12) над Южна Корея в мач от втория кръг в група "А" на олимпийския турнир по хандбал в Париж.

За словенките това е първи успех при дебютното им участие на Олимпиада. Той дойде след много силна серия в края на първото и началото на второто полувреме, която доведе резултата от 9:10 до 21:12.

В един момент преднината на Словения достигна и десет гола при 30:20, като в края на мача корейките успяха да намалят малко пасива си.

За победителките Тамара Мавшар вкара седем гола, Тяса Станко прибави шест, а Ана Грос се отчете с пет. За корейките Кан Кюнмин бе най-полезна приключи с пет гола.

В класирането Словения и Южна Корея имат равен брой точки - по 2, след една победа и една загуба.

Елизабет Оморегие е родена в Атина. Баща ѝ е нигериец, а майка ѝ – българка. Като дете семейството се мести да живее в Плевен. В началото на кариерата си беше част от националния отбор на България, но през 2017 г. взе словенско поданство и започна да играе за словенките.