Защитаващият олимпийската си титла отбор на Канада победи с 2:1 Нова Зеландия в първия си мач от група "А" по футбол за жени.

Момичетата от страната на кивитата поведоха в 13-ата минута чрез Маккензи Бари. В края на полувремето Клоуи Лакас изравни, а в 79-ата минута Евелин Вайънс направи обрата пълен на стадиона в Сент Етиен.

В група "С" световният първенец Испания се наложи над Япония също с  2:1 и изоставане. Азиатките поведоха в 13-ата минута чрез Аоба Фуджино. "Ла фурия" направи обрат след попадения на Айтана Бонмати в 22-ата и на Мариона Калдентеай малко повече от четвърт час преди последния съдийски сигнал на срещата.

Четирикратният олимпийски шампион САЩ спечели с 3:0 срещу Замбия в група "В". Африканките останаха в намален състав в 30-ата минута след червен картон на Полин Зулу.

Домакинът Франция спечели трудно с 3:2 срещу Колумбия в мач от група "А".

Бразилия победи Нигерия с минималното 1:0, докато Германия се наложи лесно с 3:0 срещу Австралия в друг мач от женски футболен турнир.