Испания постигна втора поредна победа в олимпийския турнир по футбол, след като се наложи с 3:1 над Доминиканска република във втори мач от група "C".

По този начин "Ла Роха" станаха първите, които се класираха за четвъртфиналите на надпреврата на Игрите в Париж.

Иначе в хода на двубоя испанците удариха първи, когато Лопес откри резултата в 24-ата минута. След това в 38-ата Монтес Де Ока направи 1:1, а в продължението на първото полувреме Аскона остави страната от Северна Америка остана с намален състав след директен червен картон.

10 минути след началото на втората част Баена върна преднината на европейците. Гутиерес в 70-ата пък вкара трети гол във вратата на Доминиканска република, оформяйки и крайното 3:1.

В последния мач от групата Испания ще играе с Египет.