Испания направи пълен обрат и победи Мароко с 2:1, като по този начин се класира на финал на олимпийския турнир по футбол за мъже на Игрите в Париж.

Мачът започна с куриозен момент. При единоборство с марокански играч в 12-ата минута десния бек на испанците Марк Пубил се вряза право в краката на узбекистанския главен съдия Илгиз Танташев и го контузи. Реферът не успя да продължи двубоя и бе заменен малко след около 15 минутна пауза от шведа Глен Ниберг.

Единственото попадение през първата част бе дело на Суфиан Рахими от дузпа в 37-ата минута. Наказателният удар бе доста спорен, но след справка с ВАР съдията взе най-тежкото наказание.

След подновяването на играта Испания показа, че разполага с отлични млади футболисти. В 66-ата минута една от перлите на Барселона – Ферми Лопес с плътен удар изравни. Испанците нанесоха своя удар в 86-ата минута, когато защитникът на Севиля Хуанлу Санчес се разписа с шут по диагонала.

В другата полуфинална среща по-късно днес излизат Франция и Египет.