Испания постигна първа победа на олимпийския турнир по баскетбол. "Ла Роха" победи с 84:77 Гърция във втори мач от груповата фаза.

Двубоят беше от ключово значение за двата тима, които търсеха задължителен успех.

Испанците трябваше да наваксват пасив след края на първата четвърт. През втората на паркета имаше един отбор, въпреки усилията на голямата звезда на гърците Янис Адетокунбо.

През второто полувреме именно той трябваше да поема инициативата и донякъде успя, за да намали изоставането на своя тим.

Въпреки това комфортния аванс на Испания беше в помощ и те се поздравиха с победата и загубата от Австралия беше забравена.

За успеха на испанците Санти Алдама беше най-резултатен с 19 точки, а баскетболистът на Милуоки Бъкс и южната ни съседка Янис Адетокунбо беше най-активен с дабъл-дабъл от 27 точки.

В последните си мачове от групата, които също може да са от решаващо значение "Ла Роха" ще играе с Канада, а Гърция с бронзовите медалисти от последната Олимпиада в Токио Австралия.