Италия изхвърли Япония от олимпийския тунир по волейбол за мъже след епична битка на четвъртфиналите в Париж. "Скуадрата" се наложи с 3:2 гейма, след като изоставаше с 0:2.

След първите две части азиатците, които са бронзови медалисти от Игрите в Токио предчувстваха успеха, но италианците не си бяха казали последната дума.

Европейците, измъкнаха със сетни усилия третия и четвъртия геймове след 27:25 и 26:24, за да се доберат до решителна пета част.

Там волейболистите на Япония бяха първите, които стигнаха до преднина от две точки, но въпреки това италианците стигнаха до крайния успех след 17:15.

За победителите най-резултатен беше Алесандро Микиелето с 22 точки, а Даниеле Лавия и Юри Романо допълниха с по 19.

За японците Юки Ишикава реализира цели 30 точки, докато Юджи Нишида остана с 18, но и това не успя да помогне те да спрат Италия по пътя към полуфиналите.

В последното стъпало преди битката за олимпийската титла италианците ще се изправят срещу някой измежду домакина Франция или Германия.