Спринтьорката Жулиан Алфред, която спечели бягането на 100 метра при жените и донесе на малкия остров Света Лусия първи олимпийски медал в историята, не е единствената карибска сензация в Париж 2024.

Теа Лафонд от Доминика триумфира в тройния скок при жените. 30-годишната атлетка записа резултат от 15,02 метра, което е нов национален рекорд на островната държава в Карибския басейн.

Второ място зае Шаника Рикетс от Ямайка (14,87 м.), а с бронза се окичи Джасмин Муур (САЩ) – 14,67 метра.

По-рано през годината Теа Лафонд стана първият спортист от Доминика, спечелил златен медал от световно първенство по лека атлетика. Тя триумфира на шампионата в зала в Глазгоу с 15,01 метра, което тогава стана национален рекорд.