Българският състезател по спортна гимнастика Кевин Пенев остана извън финалите на олимпийския турнир в Париж. Родният представител направи добро състезание като допусна по-сериозна неточност на кон с гривни. Дебютантът на Олимпийски игри завърши на 42-о място в квалификациите за индивидуалния многобой. Надпреварата по спортна гимнастика се провежда в зала "Берси" в Париж.

Само 3 десети не достигнаха на Кевин Пенев, за да намери място във финала на земя. Той завърши на 12-а позиция с 14.166 точки. По регламент първите 8 най-добри продължават за разпределението на медалите на уреда.

Другият силен уред на Кевин Пенев прескок го остави на 15-а позиция в квалификациите с 14.000 точки.

За съчетанието с халки беше оценен с 13.166 точки и завърши 40-и. На кон с гривни той остана на 61-а позиция заради неточностите и повторно изпълнения отскок. Пенев получи 11.633 за изпълнението си.

На успоредка той остана 61-и с 12.466 точки, а на висилка с 12.200 се нареди 60-и.

Най-добра оценка в квалификациите за многобоя даде представителят на Китай  Бохън Чжан със сбор 88.597 точки (земя 14.466, кон с гривни 14.333, халки 14.666, прескок 14.666, успоредка 15.333, висилка 15.133).

Китай, Япония, Великобритания, Украйна, САЩ, Италия, Швейцария и Канада се класираха за финала на отборната надпревара.

Утре, 28 юли (неделя), е квалификацията при жените с участието на европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева, която ще играе само три уреда - греда, смесена успоредка и прескок.