Юлияна Янева записа загуба при дебюта си на олимпийски игри. В схватка от категория до 76 кг на женската свободна борба българката отстъпи на Милайми Марин от Куба с 1:7 и загуби шансовете си за спечелване на златен медал.

Още в първата минута на схватката Милайми Марин направи успешна атака, която ѝ донесе общо шест точки. Последна още една резултатна акция на кубинката, която поведе със 7:0.

В самия край на втората част Янева получи точка заради наказание на Марин, но това въобще не беше достатъчно за постигане на обрат.

Така Милайми Марин се класира за четвъртфинала, където ще играе срещу победителката от мача между Кенеди Алексис Блейдс (САЩ) и Каталина Аксенте (Румъния).

Надеждите на Юлияна Янева са олимпийски медал се осланят на възможността Милайми Марин да стигне до финала и така да издърпа българската състезателка по борба до репешажите за бронза.