Франция стигна до мечтан финал с Испания в олимпийския футболен турнир. „Петлите“ биха Египет с 3:1 след продължения, след като губеха в резултата на стадиона в Лион.

До почивката мачът беше скучен, само с една греда за домакините. След паузата обаче започна шоуто, за което феновете мечтаеха. „Фараоните“ удариха първи в 62-ата минута, когато  Махмуд Сабер вкара с удар под напречната греда.

Воденият от Тиери Анри отбор изравни 7 минути преди края на редовното време. Олиз подаде към Матета, който от много близо промуши топката в мрежата.

Стигна се до продължения, в които изходът на двубоя започна да се изяснява с червения картон на Омар Файед. Останалите с човек по-малко, египтяните рухнаха.

В 9-ата минута на първото продължение Матета отбеляза втория си гол в мача, разписвайки се с глава.

В 108-ата минута Олиз с плътен шут от линията на голямото наказателно поле оформи крайното 3:1.

Франция ще играе първи олимпийски финал по футбол от 40 години. Спорът за златото е в петък срещу Испания, чийто тим пречупи Мароко на полуфиналите.