Новак Джокович продължава да преследва голямата цел. Носителят на 24 титли от Големия Шлем си осигури минимум бронзов медал на Олимпийските игри в Париж, след като се класира за полуфиналите след победа с 6:3, 7:6 над Стефанос Циципас от Гърция.

В първия сет сръбския тенисист проби в четвъртия гейм, което се оказа и ключово в развоя до края на частта. Сърбинът успя да я затвори след втория си сетбол и поведе в резултата.

Втората част Циципас започна по-силно и успя два пъти поред да направи брейк на Джокера. Последва обаче спад в играта му, а сръбската звезда успя да навакса пасива си за 5:5 и крайна сметка нещата трябваше да се решат в тайбрек. Там Джокович доказа за пореден път защо е един от най-добрите в света. Той показа повече хладнокръвие и спокойствие и въпреки два допуснати минипробива успя да спечели мача.

По този начин мечтата за олимпийска титла за сърбина продължава. На полуфиналите той ще се изправи срещу Лоренцо Музети от Италия