Поредна сензация се случи на Олимпийските игри в Париж. Този път това стана на тенис тунира, където Лоренцо Музети от Италия изхвърли един от фаворитите и защитаващ титлата си от Игрите в Токио Александър Зверев след 7:5, 7:5 за малко над два часа игра.

Италианският тенисист успя да пробие още първото подаване на съперника, но във важния момент за него, когато трябваше сервираше за спечелване на сета, той допусна брейк. Въпреки това Музети напрарви рибрейк и при повторния си опит успя да спечели първата част със 7:5.

Във втория сет нещата вървяха гейм за гейм, като никой от двамата тенисисти не отстъпваше. Така беше до 11-ия гейм, когато представителят на Италия реализира пробив, а веднага след това го затвърди, което му помогна да спечели мача.

На полуфиналите Музети ще чака победителя от двойката между Стефанос Циципас от Гърция и Новак Джокович от Сърбия.

Припомняме, че по-рано през деня световната номер 1 при дамите Ига Швьонтек също претърпя разочарование и трябваше да напусне тенис турнира. Полякинята допусна загуба от Цинвън Чжън от Китай след 2:6, 5:7.